с. Грушівка. Грушівська гімназія

Готуємося до ДПА

Державна підсумкова атестація у 2019 році

МОН змінить положення про проведення ДПА

Міністерством освіти і науки з метою громадського обговорення внесено пропозиції щодо змін до Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти.

Необхідність внесення змін у Положення викликана приведенням у відповідність з законодавством України деякі нормативно-правові акти відомства.

Проектом змін передбачено, що ДПА учнів є формою контролю за відповідністю освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів та інші, що надають повну загальну середню освіту, державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів відповідних навчальних програм.

Передбачено, що підсумкова атестація буде проводитися лише у письмовій формі. Строки атестації щороку визначатимуться місцевими органами управління освітою.

Порядок проведення та перелік предметів, з яких здійснюється державна підсумкова атестація, щороку визначатиметься Міністерством освіти. Обов’язковою для усіх учнів країни є атестація з української мови.

Атестація у початковій, основній та старшій школі буде проводитися у формі підсумкових контрольних робіт. Завдання для проведення підсумкових контрольних робіт укладатимуться навчальними закладами за рекомендаціями МОН.

Результати атестації не будуть враховуватися при виставленні підсумкових оцінок з тих предметів, з яких учень проходив державну атестацію.

Документом передбачено, що у разі проведення атестації з певних предметів у формі зовнішнього незалежного оцінювання його результати зараховуються як результати атестації.

Учасники міжнародних предметних олімпіад та фінальних етапів турнірів, конкурсів, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства, переможці IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад звільняються від атестації з предметів, з яких вони стали переможцями.

Також будуть звільненні від атестації переможці III етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук з предметів, які є базовими для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу.